V 17. století se evropský kontinent ocitá na prahu nové doby. Evropské státy, českých zemí nevyjímaje, se více a více demokratizují. Lidé okusují nové svobody včetně té náboženské. Boj o víru se přesunul do vysokých hodnostářských pozic. Vlivem událostí Evropa projde třicetiletou válkou a veškeré svobody vezmou za své. Mnoho věřících lidí musí z českých zemí utéct a hledat útočiště za hranicemi….

Místo a ubytování

Již třetí rok budeme v tábořišti u Nového Města nad Metují. Tábořiště se jmenuje Rezek (www.rezek.unas.cz). Ubytování bude ve stanech s podsadou po dvou v jednom stanu. Protože tábořiště disponuje pouze 15 stany s podsadou je možné, že některé děti budou ubytování v klasickém látkovém stanu. Letos ale nepotřebujeme stany půjčovat, případné látkové stany použijeme z vlastních zásob.

Po zkušenosti z minulého roku doporučujeme věnovat větší pozornost karimatce. Ve stanech s podsadou jsou prkenné postele. Klasická pěnová karimatka nemusí poskytovat dostatečný komfort během spaní. Pokud tedy nejste blízký příbuzný Chucka Norrise, nebo jste neprošli vojenským výcvikem přežití, doporučujeme sbalit s sebou nafukovací karimatku, nebo dvě pěnové. Záleží na vašem uvážení. V případě nutnosti budeme mít nějaké pěnové karimatky s sebou a můžeme je zapůjčit.